sobota, 29 lipca 2023

30 Lat Lig Mistrzów tom 2

Przyszedł wreszcie czas na przeczytanie drugiego tomu książki Leszka Orłowskiego pt.: "30 lat Ligi Mistrzów". Druga część obejmuje finały z lat od 2007/2008 do 2021/2022. Pozycja oczywiście wydana przez Wydawnictwo Sine Qua Non.

Kilka słów o tomie pierwszym, który opisywał finały z lat 1992/1993 - 2006/2007 napisałem TUTAJ. Tom drugi, może nieco ciekawszy, ponieważ opisujący batalie z ostatnich lat, z którymi kibice są jeszcze w miarę "na świeżo".

Ciekawa podróż w czasie opisująca drogi do finału Manchesteru, Interu, Barcelony, Chelsea, Bayernu i Liverpoolu oraz najlepszych piłkarzy tych ekip. Ponadto kilka zdań o krótkich drogach polskich przedstawicieli w tych rozgrywkach. 

Dla mnie i kibiców FC Barcelony z jednej strony tom wyjątkowy. Opisane trzy sezony i trzy wygrane dream teamu Pepa Guardioli. Ponadto niezwykłe boje z Chelsea (z golem Iniesty), Interem (z Mourinho na ławce) czy Realem w półfinałach. Przypomnienie sobie tych sukcesów było mile spędzonym czasem nad książką.

Z drugiej jednak strony więcej było o Realu Madryt, który triumfował ostatnio aż pięciokrotnie. Przez te rozdziały starałem się jak najszybciej przebrnąć.

Ponadto książka opisuje wiele zmian jakie zaszły w Champions League np. wprowadzenie VAR-u czy równoległych rozgrywek UEFA Youth League. Znajdziemy także sporo ciekawostek takich jak Avram Grant na Marszu Żywych w Oświęcimiu, Rooney oddający swoje Lamborghini Tevez'owi czy Haaland podpisujący się na żółtej i czerwonej kartce sędziego asystenta. 

Podobnie jak w pierwszym tomie, tutaj również znajdziemy kod QR do pełnych wyników i tabel wszystkich sezonów opisanych w tym tomie. 

Opisany tom 2 oraz pierwszy znajdziecie oczywiście zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej oraz w pakietach z innymi książkami i gadżetami TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz