piątek, 21 czerwca 2024

Mentalny Kop od Tysona Fury'ego

Tyson Fury chyba na dobre zabrał się za pisanie książek. Wydawnictwo Sine Qua Non prezentuje już trzecią jego pozycje. Tym razem będzie głównie o "Metodzie Fury'ego" i o "podnoszeniu się po życiowym nokaucie. 

Jak wspomniałem jest to trzecia książka Tysona, która trafia na moją półkę. Pierwsza - "Bez maski" wyszła w 2020 roku, druga - "Na gołe pięści" w marcu 2023, zaś wspomniana całkiem niedawno. 

No właśnie a propos tytułu - podnoszenie się po życiowym nokaucie. O tym sportowym raczej dużo powiedzieć nie może, ale o życiowym i owszem, ponieważ po dojściu na sam szczyt pogubił się strasznie, pogrążył w depresji i doprowadził się do wagi 180 kg zażywając narkotyki i jedząc śmieciowe jedzenie.

Książka adresowana i dedykowana głównie osobom zmagającym się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Na jej końcu w oryginalnej wersji znajdziemy nawet antydepresyjne telefony zaufania dla osób potrzebujących pomocy oraz listę podmiotów i organizacji świadczących pomoc. Jeśli chodzi o drugą autobiografię wspomniany numer oraz strona internetowa była podana, zaś w tej na próżno tego szukać.

Poradnik ten zaczyna się od prologu i drugiej walki z Wilderem z lutego 2020 roku z Las Vegas, którą wygrał. Dalsza część tej walki natomiast kończy książkę, która opowiada głównie o nadziei, odporności, poczuciu sensu życia i dążeniu do wyznaczonego celu. 

Tyson opowiada o przygotowaniach do walki z Wilderem, o powrocie na ring po depresji, powrocie do normalnego funkcjonowania, inspiruje do stawiania czoła próbom z jakimi się mierzymy, udziela wskazówek jak być szczęśliwym oraz opowiada o diecie. 12 rozdziałów na wzór 12 rund walki.

Na początku każdego rozdziału znajdziemy plan treningu kardio na cały dzień bazujący na ćwiczeniach, które on sam lubi i wykonuje. Ma to również pomóc skończyć książkę z lepszą formą i kondycją niż ją zaczęliśmy. 

Opisaną pozycję znajdziecie na LaBotiga.pl zarówno w wersji PAPIEROWEJ jak i ELEKTRONICZNEJ oraz w wielu atrakcyjnych PAKIETACH z innymi książkami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz