piątek, 31 maja 2024

Wydarzyło się naprawdę: Ronaldo Nazario

Ukazała się już jakiś czas temu, ale nie stoi to na przeszkodzie żeby po takim czasie po nią sięgnąć. Na aktualności na pewno nie straci. Mowa o kolejnej książce dla dzieci od Yvette. Tym razem Ronaldo Luis Nazario de Lima.

Postaci autorki na pewno przedstawiać nie trzeba. Jej książki dla dzieci znane są już nie tylko w Polsce, ale i na świecie za sprawą tłumaczenia aż na dziesięć języków. W trzech kolejnych wydawnictwach książek spod jej pióra ukazało się sporo.

Tym razem również pomagał Jacek Sarzało, który od kilku lat współpracuje z Yvette. Oboje tworzą bardzo ciekawe tytuły o najlepszych piłkarzach świata przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

Dziś kilka słów o tym prawdziwym Ronaldo - Brazylijczyku. Pozycja ukazała się jako kolejna książka z serii "Wydarzyło się naprawdę". Tym razem kategoria legendy.

Już sam początek jest bardzo ciekawy opowiadający o historii imienia bohatera oraz daty jego urodzin. Następnie jest tylko ciekawiej. Sporo anegdot, faktów. Krótki opis kariery Ronaldo, który raczej wiernych fanów piłkarskich nie zaskoczy.

Jak zawsze tradycyjnie pod koniec wkładka zdjęciowa, a w tekście wyjaśnienie trudniejszych terminów oraz ułatwienie jak czytać zagraniczne nazwiska czy terminy. Książka stworzona dla dzieci.

Jak z małego, grubego, płaczliwego, nieśmiałego, małomównego dziecka z wystającymi zębami, którego nikt nie chciał w swojej drużynie stał się zdobywcą dwóch Złotych Piłek i podwójnym Mistrzem Świata? O tej drodze właśnie jest ta książka. 

La LaBotiga.pl pozycja ta dostępna jak zawsze zarówno w wersji PAPIEROWEJ jak i ELEKTRONICZNEJ.

Ze wspomnianej serii ukazały się:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz