sobota, 10 lutego 2024

9 Mistrzostw Juve oczami kibiców

W 2022 roku chłopaki z Amici Sportivi postanowili podzielić się z innymi kibicami swoimi emocjami związanymi z miłością do Juventusu i zdobyciem przez niego dziewięciu tytułów drużynowego mistrza Włoch.

Juve przez dziewięć lat było ekipą niemalże nie do pokonania na krajowym podwórku (tak krajowym, bo o europejskim już tak powiedzieć nie można), włoskim Dream Teamem stworzonym przez Conte, kontynuowanym przez Allegriego i właściwie wykończonym przez Sarri'ego.

Dziewięć mistrzostw to na prawdę fajny materiał na napisanie książki i podzielenie się swoimi emocjami. Dla kibiców ciekawy powrót do czasów świetności zespołu. Przez dziewięć sezonów można było przeżyć prawdziwą huśtawkę nastrojów począwszy od wielkiej radości, satysfakcji, triumfu aż po uczucie przejedzenia.

Pięciu autorów, pięć stylów pisania, pięć różnie wyrażanych emocji przez wielkich kibiców Starej Damy i włoskiego futbolu czyni książkę bardziej atrakcyjną. "Mistrzowska passa Juventusu oczami kibiców", dosłownie.

Nie jest to w sumie zwykła książka, nie jest też reportażem. Bardziej zbiorem emocji i pasji, krótkim opowiadaniem o danym sezonie czy pojedynczym meczu. Jest to album z wieloma niesamowitymi zdjęciami autorstwa Federico Tardito z One+Nine Images. 

Na półkach biało - czarnych kibiców pozycja na pewno obowiązkowa. Oprawiony w twardą okładkę album prezentuje się na półce całkiem nieźle! I mimo iż od jego wydania minęły dwa lata, zawsze można odświeżyć sobie pamięć o niepokonanym Juve.

To kolejna dobra robota w wykonaniu chłopaków z Amici Sportivi. Piszę kolejna, bo Filip Kotowicz wydał przewodnik po Turynie, zaś Marcin Nowomiejski tłumaczył między innymi książki Buffona, Del Piero, Pirlo, Nedveda, Calciomercato, Calcio czy historie Juve zarówno normalną jak i w wersji albumu.

Opisaną pozycję znajdziecie oczywiście na LaBotiga.pl w wielu atrakcyjnych pakietach z innymi książkami o Juve czy Calcio oraz gadżetami w postaci na przykład poduszki. KLIKNIJ i przenieś się do sklepu już teraz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz