poniedziałek, 1 listopada 2021

Ku pamięci tym co odeszli...

Listopad jest miesiącem, w którym wspominamy osoby, które odeszły. To czas wspomnień i modlitwy za tych, których już z nami nie ma. Warto również sobie przypomnieć kilku naszych bohaterów i idoli, których podziwialiśmy i których niestety nie ma już wśród nas.

W tym roku jeśli patrząc na nasz kraj pożegnaliśmy między innymi takich piłkarzy jak Adam Musiał czy Eugeniusz Faber. Ponadto odeszli pięcioboista Zbigniew Pacel, szczypiornista Henryk Rozmiarek czy kolarz Ryszard Szurkowski.

Jeśli chodzi o światowe legendy lista jest nieco dłuższa. Przede wszystkim wymienić trzema legendarnego Diego Armando Maradonę, Raya Clemenca, Paolo Rossi'ego, Gerarda Houlliera, Gerda Muellera, Rogera Hunta, koszykarza K.C. Jonesa czy legendę F1 Maxa Mosleya.

Jak jeszcze możemy wspomnieć zarówno tych, którzy odeszli w tym roku, jak i tych, których nie ma z nami już dłużej. Na pierwszą myśl przychodzą od rano książki.

Fanom polskiej piłki nożnej można polecić następujące pozycje:
Kazimierz Deyna. Czyli obcy
Kazimierz Deyna. Geniusz futbolu, książę nocy
Deyna
Terlecki. Tragiczna historia jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce
Wójt. Jedziemy z frajerami
Wójt. Jak goliłem frajerów

Fanom ogólnoświatowego futbolu polecić zaś mogę poniższe pozycje:
Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk
George Best. Najlepszy
Johan Cruyff. Autobiografia 
Frenc Puskas. Najsłynniejszy Węgier. Oczywiście to po pierwszej tylko kilka pozycji, po drugie większość piłkarskich i po trzecie tylko tych, które zgromadziłem. Za resztą swoich bohaterów musielibyście rozejrzeć się po księgarniach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz